Charakterystyka uszczelek samoprzylepnych EPDM

Proponowane przez nas produkty mają wiele cech charakterystycznych, dzięki którym są pożądane przez wiele firm na rynku. Wspomniane wcześniej uszczelki EPDM z klejem znajdują szereg zastosować w przemyśle, budownictwie i motoryzacji. Główną zaletą jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne, w tym wodę. Ponadto uszczelki samoprzylepne EPDM zachowują swoją elastyczność nawet w temperaturach ujemnych. Najczęściej nasze produkty dostarczane są w postaci kręgów ciętych pod konkretny wymiar.

Zastosowanie uszczelek w branży budowlanej

Branża budowlana bardzo często korzysta z różnego rodzaju materiałów, którymi są uszczelki EPDM z klejem. Obok taśmy do suchej zabudowy i pianek polietylenowych, uszczelki samoprzylepne EPDM są wykorzystywane do szybkich prac remontowych. Wspomniane wcześniej akcesoria mają liczne cechy wspólne z innymi taśmami, które są używane na co dzień w budownictwie.

Proponowany przez nas rodzaj uszczelek EPDM z klejem może być wykorzystywany na chropowatych powierzchniach, a dzięki swoim właściwościom, są odporne na działanie promieniowania ultrafioletowego. Po uszczelki samoprzylepne EPDM budowlańcy sięgają także podczas sklejania płyt gipsowych, a także uszczelniania przewodów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Uszczelki w motoryzacji i branży meblowej

Mimo, iż branża budowlana najczęściej korzysta z materiałów, jakimi są uszczelki EPDM z klejem, są one również przydatne w branży motoryzacyjnej. W tym przypadku sprawdzają się jako materiał izolacyjnych i maskujący. Dzięki swoim parametrom, uszczelki samoprzylepne EPDM w postaci taśm, idealnie dopasowują się do poszczególnych elementów pojazdów, począwszy od deski rozdzielczej po całą karoserię.

W przypadku branży meblarskiej, nowoczesne materiały, jakimi są uszczelki EPDM z klejem, sprawdzają się jako systemy mocowania. Najczęściej wykorzystuje się je do montażu luster czy łączenia tylnych ścianek meblowych.