Wiele produktów tworzonych przez firmę RGH wykonywanych jest z pianki oraz gąbki, do których stosowane są różne rodzaje tworzyw sztucznych. W ten sposób może być wykonywana pianka neoprenowa oraz polietylenowa, które charakteryzują się chociażby bardzo dobrą odpornością na starzenie czy wpływ środków chemicznych, ale też możliwością otrzymania kilku barw, w tym przede wszystkim białej czy czarnej.

Inne możliwości

W ramach opisywanej kategorii wymienić należy także takie produkty, jak taśma silikonowa oraz PVC, które można wykorzystywać chociażby w transporcie, branży elektrotechnicznej czy motoryzacji. W szczególności sprawdzają się one w przypadku uszczelek piankowych neoprenowych czy polietylenowych do piekarników i oświetlenia oraz podkładek izolacyjnych czy paneli akustycznych. Wpływ mają na to chociażby bardzo dobre właściwości w zakresie akustyki oraz termiki, w tym możliwości wykorzystania w różnorodnym przedziale temperatury taśmy PVC oraz silikonowej.

Pozostałe opcje

Oprócz wymienionych wcześniej materiałów neoprenowych oraz polietylenowych dostępnymi opcjami jest także: EPDM, PVC Nitryl, a także pianka do filtracji. Są to opcje przygotowane z zamkniętymi oraz półzamkniętymi komórkami. Dzięki temu można uzyskać bardzo dobrą szczelność zabezpieczanego produktu.